17.09.2014
W dniu 3 września 2014 roku w Kielcach odbyła się konferencja pt. „Siła w Europie – militarne i niemilitarne narzędzia oddziaływania w konfliktach międzynarodowych". Wydarzenie zorganizowane przez Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego towarzyszyło XXII Międzynarodowemu Salonowi Przemysłu Obronnego.
więcej o Konferencja pt. „Siła w Europie – militarne i niemilitarne narzędzia oddziaływania w konfliktach międzynarodowych"

29.08.2014
Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ zaprasza na konferencję naukową pt. "Siła w Europie – militarne i niemilitarne narzędzia oddziaływania w konfliktach międzynarodowych" organizowaną w ramach XXII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

10.07.2014
Z przyjemnością informujemy, że Pan Magister Andrzej Pawłowski otrzymał wyróżnienie w 25. jubileuszowej edycji konkursu Ministra Spraw Zagranicznych RP na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych.
więcej o Wyróżnienie Ministra Spraw Zagranicznych dla absolwenta "Stosunków międzynarodowych"

02.07.2014
W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych (CPdMZ) w Kielcach odbył się dwutygodniowy międzynarodowy kurs NATO CIMIC Field Workers/Staff Workers. Oprócz żołnierzy z Polski, Gruzji, Azerbejdżanu, Włoch, Ukrainy i USA w kursie uczestniczyły także studentki INPiSM UJ: Arlene Crews (I roku studiów magisterskich bezpieczeństwa narodowego) oraz mgr Agata Mazurkiewicz (doktorantka). Część zajęć poprowadził dr Michał Matyasik z INPiSM UJ.
więcej o Studenci INPiSM UJ w międzynarodowym kursie na temat współpracy cywilno-wojskowej (CIMIC)

02.07.2014
Od roku akademickiego 2014/15 nowoprzyjęci studenci kierunku bezpieczeństwo narodowe, studia II stopnia, będą mogli wybrać anglojęzyczną specjalizację. Jjako pierwsi studenci uczelni cywilnych w Polsce będą także mogli wziąć udział w wymianie zagranicznej w ramach programu Erasmus+.
więcej o Comprehensive approach to contemporary international conflicts and crises – nowa specjalizacja na kierunku „Bezpieczeństwo narodowe"