Odszedł prof. dr hab. Wiesław Kozub-Ciembroniewicz

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 13.02.2015 r. odszedł

Prof. dr hab. Wiesław Kozub-Ciembroniewicz

Profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybitny znawca prawa oraz doktryn politycznych i prawnych, wieloletni kierownik Katedry Współczesnych Doktryn Politycznych,
Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych w latach 1999-2002,
Dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych w latach 2002-2008,
Członek Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczący Grupy Polskiej Istituto per la Storia del Risorgimento Italiano, przewodniczący Rady Naukowej Centrum Badań Holokaustu na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, Prezes Klubu Chrześcijan i Żydów "Przymierze" (od 2008 roku), członek Rady Programowej „Politei", „Studiów nad Faszyzmem i Zbrodniami Hitlerowskimi" oraz Acta Universitatis Wratislaviensis.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (1989 r.), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2003 r.), Medalem Uniwersytetu Jagiellońskiego Plus ratio quam vis (2007 r.), Odznaką Honoris Gratia Prezydenta Miasta Krakowa (2009 r.).

Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ traci wybitnego naukowca, wspaniałego nauczyciela i wychowawcę kilku pokoleń studentów oraz doktorantów, a przede wszystkim Człowieka wielkiej szlachetności i życzliwości.

Rodzinie i bliskim
wyrazy głębokiego współczucia składają