Comprehensive approach to contemporary international conflicts and crises – nowa specjalizacja na kierunku „Bezpieczeństwo narodowe"

Od roku akademickiego 2014/15 nowoprzyjęci studenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe, stacjonarne studia II stopnia, będą mogli wybrać anglojęzyczną specjalizację: Comprehensive approach to contemporary international conflicts and crises.

Nowa specjalizacja skierowana jest do osób pragnących zdobyć pogłębioną wiedzę i umiejętności w zakresie analizowania współczesnych konfliktów i kryzysów międzynarodowych oraz ich wpływu na bezpieczeństwo z wykorzystaniem rozmaitych perspektyw: militarnej, technologicznej, instytucjonalnej, prawnej, politycznej, komunikacyjnej, kulturowej i innych. Specjalizacja obejmuje sześć kursów prowadzonych na przestrzeni czterech semestrów. Należą do nich:

• Introduction to Comprehensive Approach in International Armed Conflicts
  • Strategic Analysis of the Post-Cold-War International Environment
  • State and Power
  • Security Technology & Management
  • International Humanitarian Law
  • International Operations Planning and Management.

Ponadto studenci na kierunku Bezpieczeństwo narodowe, także studiów I stopnia, będą mogli od roku akademickiego 2014/15 – jako pierwsi studenci uczelni cywilnych w Polsce – wziąć udział w wymianie w ramach programu Erasmus+ z uczelniami wojskowymi z Austrii, Rumunii, Czech i Litwy.

Szczegóły wkrótce!

Data opublikowania: 02.07.2014