Zajęcia Prof. Anny Citkowskiej-Kimli w ramach Uniwersytetu Dzieci

Miło nam poinformować, że Pani Prof. dr hab. Anna Citkowska-Kila w ramach współpracy z Uniwersytetem Dzieci, wygłosiła wykład "Dlaczego istnieją konflikty na świecie?", który był skierowany do młodzieży szkolnej na kierunku Nauka do kwadratu.

Kierunek ten zakłada realizację interdyscyplinarnych projektów badawczych w obrębie tzw. problemu globalnego. Celem wykładu konwersatoryjnego była próba odpowiedzi na tytułowe pytanie: dlaczego istnieją konflikty w stosunkach międzynarodowych? Punktem wyjścia były rozważania z zakresu antropologii politycznej, uczniowie poznali najważniejszych myślicieli, zajmujących się tym tematem. Natomiast punktem dojścia były rozważania, jakie systemy polityczne sprzyjają pokojowemu ułożeniu relacji międzynarodowych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenie w dalszej współpracy.