Międzynarodowe seminarium naukowe: „Percepcja i współczesny obraz wojen”

W dniu 12 maja br. zorganizowane zostało seminarium naukowe, poświęcone problematyce współczesnych wojen i konfliktów oraz ich percepcji na arenie międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem rosyjskiej agresji na Ukrainę i trwającej wojny w tym państwie. W trakcie seminarium przedstawione zostały wyniki badań dotyczące wskazanych aspektów. W seminarium udział wzięli:

Prof. Sasha Dovzhyk - University College of London, Ukrainian Institute in London,

Yulia Kazdobina - Ukrainian Foundation for Security Studies,

Prof. Ricardo Gamboa Valenzuela - University of Chile, Institute of International Studies,

Prof. Ivan Kozachenko - Jagiellonian University in Krakow, Taube Centre.

Międzynarodowe seminarium naukowe zorganizowane zostało w ramach projektu kierowanego przez dr Edytę Chwiej, w konkursie WSMiP na rozwój współpracy z otoczeniem zewnętrznym uczelni. Badania wykonano przy wsparciu finansowym Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, w ramach Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.