Międzynarodowa konferencja „Kryzys współczesnego systemu bezpieczeństwa międzynarodowego: ukraińska formuła pokoju”

21 kwietnia br. Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ był współorganizatorem międzynarodowej konferencji „Kryzys współczesnego systemu bezpieczeństwa międzynarodowego: ukraińska formuła pokoju”, która zorganizowana została we współpracy z Wydziałem Stosunków Międzynarodowych Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie oraz pozostałymi partnerami.

W otwarciu konferencji udział wzięły władze poszczególnych jednostek, w tym Dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Prof. Paweł Laidler oraz Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Prof. Adrian Tyszkiewicz, który dodatkowo w sesji plenarnej wygłosił referat zatytułowany „Propozycje W. Zelenskiego i Xi Jinpinga - szansa na sprawiedliwy pokój czy widmo długotrwałego kryzysu?”.

W konferencji udział wzięli badacze i badaczki, reprezentujący polskie i ukraińskie ośrodki naukowe. Doroczna konferencja poświęcona problematyce bezpieczeństwa, jest wspólnym projektem realizowanym od ponad pięciu lat przez Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz Wydział Stosunków Międzynarodowych Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie, we współpracy z pozostałymi partnerami, w tym Centrum Informacji i Dokumentacji NATO w Kijowie.