Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Marcin Grabowski został wybrany na członka Rady Wykonawczej Central and Eastern European International Studies Association (CEEISA)

Marcin Grabowski został wybrany na członka Rady Wykonawczej Central and Eastern European International Studies Association (CEEISA)

Niezmiernie miło nam poinformować, że dr hab. Marcin Grabowski został wybrany na członka Zarządu (Executive Council) Central and Eastern European International Studies Association (CEEISA) na okres od 1 listopada 2022 r. do 31 października 2025 r. To już drugi raz, gdy M. Grabowski będzie pełnił tę funkcję. Wcześniej był również członkiem Zarządu CEEISA w kadencji od listopada 2019 do października 2022 (do listopada 2019 roku stanowisko to zajmował prof. Artur Gruszczak).

Rada Wykonawcza będzie się składać z sześciu członków, a mianowicie:

  1. Jeremy Garlick (Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Pradze, Czechy)
  2. Marcin Grabowski (Uniwersytet Jagielloński, Polska)
  3. Aliaksei Kazharski (Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie, Słowacja & Uniwersytet Karola w Pradze, Czechy)
  4. Dóra Piroska (Uniwersytet Środkowoeuropejski, Austria)
  5. Petra Roter (Uniwersytet w Lubljanie, Słowenia) – ex officio
  6. Dagmar Vorlíček (Uniwersytet Wiedeński, Austria)

Stowarzyszenie jest kierowane przez Prezydenta, Filipa Ejdusa z Uniwersytetu w Belgradzie (Serbia).

CEEISA jest organizacją opartą na indywidualnym, otwartym członkostwie, która została założona w 1996 roku w celu stworzenia sieci badaczy w Europie Środkowej i Wschodniej w dziedzinie studiów międzynarodowych, a tym samym wspierania rozwoju tej dyscypliny oraz indywidualnego rozwoju zawodowego jej członków. Głównym celem CEEISA jest umożliwienie spotkań i wymiany wyników badań naukowców z Europy Środkowej i Wschodniej oraz zacieśnianie współpracy w regionie, tak aby zapewnić widoczny efekt dla światowej społeczności naukowej. Reprezentując około 30 krajów, CEEISA ma członków na całym świecie.

Marcin Grabowski jest adiunktem w Katedrze Historii Dyplomacji i Polityki Międzynarodowej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych i kierownikiem Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju. M. Grabowski jest absolwentem stosunków międzynarodowych na UJ. Studiował również w Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, George Washington University w Waszyngtonie oraz w Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, gdzie ukończył Global Leadership Institute. Jest aktywnie zaangażowany w działalność międzynarodowych i krajowych stowarzyszeń naukowych i szeroką współpracę międzynarodową Jego zainteresowania naukowe skupiają się na problematyce regionu Azji i Pacyfiku (szczególnie w odniesieniu do integracji gospodarczej), polityce zagranicznej USA i Chin, międzynarodowych stosunkach gospodarczych, teoriach stosunków międzynarodowych oraz teorii złożoności (complexity theory).

Zobacz więcej: https://inp.uj.edu.pl/dr-hab.-marcin-grabowski