Rekrutacja do studenckiego zespołu badawczego w ramach projektu „Komunizm – z przeszłości do teraźniejszości. Studenckie badania naukowe nad zjawiskiem wykorzystywania komunistycznego dziedzictwa ideologiczno-politycznego przez współczesne partie komunistyczne”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do studenckiego zespołu badawczego w ramach projektu „Komunizm – z przeszłości do teraźniejszości. Studenckie badania naukowe nad zjawiskiem wykorzystywania komunistycznego dziedzictwa ideologiczno-politycznego przez współczesne partie komunistyczne”.

Kierownikiem projektu jest dr Piotr Obacz – adiunkt w Katedrze Historii Polskiej Myśli Politycznej w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych WSMiP UJ.

Projekt finansowany jest ze środków Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim – POB Heritage (MiniGRANTY Edycja III).

Opis projektu i korzyści z udziału:

Projekt jest ukierunkowany na badanie śladów przeszłości w teraźniejszości politycznej. Stwarza on dla studentów niezwykłą okazję do poznania procesu naukowego i sztuki opracowywania jego efektów, rozwoju kompetencji badawczych oraz różnorakich kompetencji miękkich, a także realizacji swych zainteresowań.

Zadania grupy badawczej będą się koncentrować na:

1) analizie ideowo-politycznej spuścizny komunistycznej;

2) analizie porównawczej ideologiczno-politycznego przekazu współczesnych partii komunistycznych, działających w wybranych państwach członkowskich Unii Europejskiej;

3) analizie przejawów i form wykorzystywania komunistycznego dziedzictwa przez współczesne partie komunistyczne, celującej w ustalenie: 3.1. mechanizmów transformacji historycznego dorobku ideowo-politycznego w bieżący przekaz polityczny; 3.2. skali, zakresu takich działań; 3.3. adekwatności takich działań wobec uwarunkowań społeczno-politycznych państw Unii Europejskiej.

Członkowie zespołu badawczego przygotują wspólnie artykuły naukowe oraz program warsztatów.

Studenci, którzy ostatecznie zostaną wybrani do zespołu badawczego otrzymywać będą stypendium w symbolicznej kwocie 180 zł miesięcznie przez cały okres realizacji projektu (12 miesięcy).

Zgłoszenia:

Wszystkich Studentów zainteresowanych udziałem w projekcie serdecznie zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do dnia 6 lutego 2022 r. włącznie.

Formularz dla kandydatów do zespołu badawczego znajduje się pod następującym linkiem: https://forms.office.com/r/qEqD13Nt1m

Wszystkie osoby, które nadeślą zgłoszenia, otrzymają odpowiedź w ciągu tygodnia następującego po ostatecznym terminie przesyłania formularza.

Z wybranymi kandydatami zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne z użyciem MS Teams.

Liczebność zespołu badawczego została określona na sześć osób – Kierownik projektu oraz pięcioro Studentów.

Bardzo prosimy zaznajomić się z klauzulą informacyjną dla uczestników konkursu/procesu rekrutacji, dotyczącą ochrony danych osobowych.

W razie pytań prosimy o kontakt z Kierownikiem projektu dr. Piotrem Obaczem: piotr.obacz@uj.edu.pl

Data opublikowania: 28.01.2022
Osoba publikująca: Michał Dulak