Godziny otwarcia

Szanowni Czytelnicy!

uprzejmie informujemy, że Biblioteka INPiSM UJ będzie funkcjonowała od 30 listopada 2020 r. na podstawie wytycznych z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r., 

Szanowni Czytelnicy!

W związku z opóźniającym się terminem przeniesienia zbiorów Biblioteki Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych do nowej siedziby oraz istniejącą sytuacją pandemii, informujemy że Biblioteka będzie otwarta:

 • od 30.11.2020 r. poniedziałek – piątek, w godzinach 9.00-15.00.

Korzystanie z księgozbioru będzie odbywało się na następujących zasadach:

 • książki będzie można wypożyczyć po wcześniejszym ich zamówieniu za pośrednictwem katalogu elektronicznego PRIMO: https://katalogi.uj.edu.pl/discovery/search?vid=48OMNIS_UJA:uja
 • egzemplarze z Wypożyczalni będą udostępniane na 1 miesiąc;
 • podręczniki będą udostępniane na 6 miesięcy;
 • egzemplarze z Czytelni będą wypożyczane dla studentów na dzień (zwrot w tym samym dniu, przed zamknięciem Biblioteki) oraz tydzień dla wykładowców.

PRZYPOMINAMY, że aby zamówić oraz wypożyczyć książki niezbędny jest wcześniejszy zapis do Biblioteki. Zapisy do Biblioteki na nowy rok akademicki 2020/2021 będą możliwe również za pośrednictwem e-maila, po podaniu nr legitymacji (numer pod kodem kreskowym na odwrocie legitymacji), imienia oraz nazwiska.

Mail do Biblioteki: bibliotekainpism@uj.edu.pl

UWAGA!

Aby przebywać na terenie Biblioteki NIEZBĘBĘDNA jest dezynfekcja rąk przed wejściem oraz posiadanie maseczki. Nie przyprowadzamy osób towarzyszących.

 

Biblioteka będzie funkcjonowała zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, z uwzględnieniem rekomendacji Biblioteki Narodowej i Biblioteki Jagiellońskiej, według poniższych zasad:

 1. Wznowione zostają wypożyczenia książek, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00. Wypożyczanie książek jest możliwe wyłącznie po uprzednim zalogowaniu się do katalogu komputerowego i złożeniu zamówienia (https://katalogi.uj.edu.pl). Login to barkod z legitymacji, hasło - numer PESEL.
 2. Po odbiór książek należy się zgłaszać dopiero po otrzymaniu emaila (adres jak w systemie USOS) wygenerowanego przez system biblioteczny z informacją, że książki są gotowe do odbioru.
 3. W wypożyczalni może przebywać maksymalnie jeden czytelnik. Nie będą realizowane zamówienia składane w wypożyczalni. Ze względu na zasady bezpieczeństwa wszystkie osoby odwiedzające Bibliotekę muszą założyć maseczkę albo przyłbicę ochronną oraz zdezynfekować ręce.
 4. Do odwołania pozostają niedostępne: czytelnia, katalogi kartkowe oraz komputery w wypożyczalni.
 5. Terminy zwrotów książek wypożyczonych studentom zostały przedłużone, aktualne informacje znajdują się na indywidualnych kontach czytelników (https://katalogi.uj.edu.pl).
 6. Wypożyczone książki można zwracać osobiście w wypożyczalni lub odsyłając je pocztą na własny koszt na adres Biblioteki INPiSM UJ (ul. Jabłonowskich 5, 31-114 Kraków). Prosimy o wysyłanie przesyłek za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
 7. Wszystkie książki zwrócone do Biblioteki przez czytelników będą poddane siedmiodniowej kwarantannie.
 8. Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu Biblioteki można uzyskać telefonicznie pod numerami: 12 426 50 21 lub mailowo: bibliotekainpism@uj.edu.pl

Standartowe godziny pracy Biblioteki INPiSM UJ (uwaga - obecnie nie obowiązują!)

Wypożyczalnia:

 • poniedziałek-piątek: 10:00-18:00
 • sobota: 9:00-13:00

Czytelnia:

 • poniedziałek-piątek: 10:00-17:45
 • sobota: 9:00-12:45