09.01.2014
Na zaproszenie Dowództwa Operacji Specjalnych NATO (NATO Special Operations Headquarters (NSHQ)), dnia 4 grudnia 2013 r. k/Mons w Belgii pracownik naszego Instytutu dr Jakub Stępień wygłosił wykład pt. The Structure of non-Western Ideology of Religious Fundamentalism and Its Impact on International Security and Global Level of Violence.
więcej o Wykład dr Jakuba Stępnia na zaproszenie Dowództwa Operacji Specjalnych NATO w Belgii

Problem upadku państw w Rogu Afryki – sprawa lokalna czy globalna?

04.12.2013
Dnia 27 listopada 2013 r. Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego (KSSM UJ) zorganizowało debatę ekspercką „Problem upadku państw w Rogu Afryki – sprawa lokalna czy globalna?“ Zaproszeni byli specjaliści naukowo zajmujący się badaniami nad Afryką pod względem politycznym, międzynarodowym oraz instytucjonalnym: dr hab. Robert Kłosowicz, prof. UJ, mgr Krzysztof Tlałka, doktorant w INPiSM UJ, oraz Katarzyna Graniczewska.
więcej o Problem upadku państw w Rogu Afryki – sprawa lokalna czy globalna?

16.12.2013
W dniu 22 listopada 2013 roku odbył się w Warszawie Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych. Nowym wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego PTSM został prof. dr hab. Andrzej Mania, Prorektor UJ ds. dydaktyki.
więcej o Prof. dr hab. Andrzej Mania wiceprzewodniczącym Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych

Konferencja "Partnerstwo Wschodnie: założenia – doświadczenia – wyzwania"

15.11.2013
Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji naukowej: „Partnerstwo Wschodnie: założenia – doświadczenia – wyzwania. Analiza stanu implementacji w państwach objętych programem". Konferencja odbędzie się 18 listopada 2013 r. o godz. 9.30-16.30 w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15.
więcej o Konferencja "Partnerstwo Wschodnie: założenia – doświadczenia – wyzwania"

Naukowcy o sukcesach i wyzwaniach Partnerstwa Wschodniego na Ukrainie

28.12.2013
Naukowcy z Ukrainy oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie 11 października br. wzięli udział w konferencji naukowej poświęconej wdrażaniu programu Partnerstwo Wschodnie na Ukrainie. Konferencja odbyła się w Kijowskim Instytucie Stosunków Międzynarodowych, w ramach międzynarodowego projektu badawczego „Partnerstwo Wschodnie: założenia – doświadczenia – wyzwania. Analiza procesu implementacji w państwach objętych programem" realizowanego przez Uniwersytet Jagielloński przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Udział w obradach wziął zastępca Ambasadora RP w Kijowie Dariusz Górczyński.
więcej o Naukowcy o sukcesach i wyzwaniach Partnerstwa Wschodniego na Ukrainie