Debata WSMiP UJ na temat wojny na Ukrainie

24.03.2015
18 marca 2015 roku pracownicy Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych wzięli udział w pierwszej z cyklu debat Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, która była poświęcona „Wojnie na Ukrainie i jej percepcji w przestrzeni międzynarodowej".
więcej o Debata WSMiP UJ na temat wojny na Ukrainie

16.03.2015
Na zaproszenie Ambasady RP w Kiszyniowie Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ Prof. Robert Kłosowicz w dniu 6 marca br. wygłosił wykład „Przestrzeganie praw człowieka w państwach dysfunkcyjnych". W spotkaniu zorganizowanym w Centrum Języka i Kultury Polskiej Państwowego Uniwersytetu w Kiszyniowie udział wzięli uczący się języka polskiego studenci oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.
więcej o Wykład Prof. Roberta Kłosowicza w Centrum Języka i Kultury Polskiej Państwowego Uniwersytetu w Kiszyniowie

Naukowcy o problemach i wyzwaniach integracji europejskiej Mołdawii

12.04.2015
Kilkudziesięciu naukowców z Mołdawii, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Europejskiego Uniwersytetu Viadrina wzięło udział w obradach konferencji narodowej „Geopolityczne dylematy. Problemy i wyzwania integracji europejskiej Mołdawii", która odbyła się 6 marca br. na Państwowym Uniwersytecie w Kiszyniowie.
więcej o Naukowcy o problemach i wyzwaniach integracji europejskiej Mołdawii

Promocja książki dr hab. Beaty Kosowskiej-Gąstoł

06.03.2015
4 marca, na pierwszym z serii spotkań promujących dorobek naukowy pracowników Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ gościem wieczoru była Pani dr hab. Beata Kosowska-Gąstoł, autorka monografii pt. "Europejskie partie polityczne jako organizacje wielopoziomowe. Rozwój, struktury, funkcje", wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Promocja książki dr hab. Beaty Kosowskiej-Gąstoł

Odszedł prof. dr hab. Wiesław Kozub-Ciembroniewicz

13.02.2015
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 13.02.2015 r. odszedł Prof. dr hab. Wiesław Kozub-Ciembroniewicz.
więcej o Odszedł prof. dr hab. Wiesław Kozub-Ciembroniewicz