Prof. dr hab. Bogdan Szlachta wybrany przez Sejm sędzią Trybunału Stanu

20.11.2015
18 listopada Sejm wybrał nowy skład Trybunału Stanu. Oprócz dwóch wiceprzewodniczących, spoza grona posłów i senatorów powołano 16 członków. Stanowiska te obsadzono według parytetu partii.
więcej o Prof. dr hab. Bogdan Szlachta wybrany przez Sejm sędzią Trybunału Stanu

Nominacja książki mgr. Arkadiusza Nyzia do Nagrody im. K. Moczarskiego

18.11.2015
Z przyjemnością informujemy, że monografia mgr. Arkadiusza Nyzia "Rządzić znaczy służyć? Historia Unii Demokratycznej (1991-1994)" (Wydawnictwo PIT, Kraków 2014) otrzymała nominację do Nagrody Historycznej im. K. Moczarskiego za najlepszą historyczną książkę roku.
więcej o Nominacja książki mgr. Arkadiusza Nyzia do Nagrody im. K. Moczarskiego

Zmarł Mateusz Pabian - student politologii

03.11.2015
Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Mateusza Pabiana - studenta politologii UJ.
więcej o Zmarł Mateusz Pabian - student politologii

Dr Piotr Bajor laureatem stypendium dla wybitnych młodych naukowców MNiSW

13.10.2015
Z wielką radością informujemy, że dr Piotr Bajor, adiunkt w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ, otrzymał prestiżowe stypendium dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
więcej o Dr Piotr Bajor laureatem stypendium dla wybitnych młodych naukowców MNiSW

19.10.2015
Przedstawiciele Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego wzięli udział w debacie "Uchodźcy, emigranci – merytorycznie", zorganizowanej w dniu 8 października br. w Auli Dużej Auditorium Maximum przez studenckie stowarzyszenie "All in UJ"
więcej o Przedstawiciele Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ uczestnikami debaty o uchodźcach w UE