18.12.2015
W obradach udział wzięła delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie: Prof. dr hab. Bogdan Szlachta – Dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, Dr hab. Robert Kłosowicz, prof. UJ – Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz dr Piotr Bajor z Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM.
więcej o Integracja europejska Ukrainy i sytuacja geopolityczna w Europie Środkowej i Wschodniej – spotkanie eksperckie w Kijowie z udziałem delegacji WSMiP

16.12.2015
Na zaproszenie Ambasady RP w Kiszyniowie oraz Państwowego Uniwersytetu Mołdawii, Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ Prof. Robert Kłosowicz w dniu 11 grudnia br. wygłosił wykład poświęcony historii stosunków międzynarodowych.
więcej o Wykład Dyrektora INPiSM UJ dr. hab. Roberta Kłosowicza, prof. UJ w Państwowym Uniwersytecie Mołdawi

Debata: Bośnia i Hercegowina - 20 lat po Dayton

16.12.2015
9 grudnia 2015 r. Centrum Naukowo-Badawcze Uniwersytetu Łódzkiego „Bałkany na przełomie XX/XXI w." oraz 6 Dzielnica zorganizowały debatę na temat problemów, wyzwań, zagrożeń i perspektyw Bośni i Hercegowiny.
więcej o Debata: Bośnia i Hercegowina - 20 lat po Dayton

Inauguracja międzynarodowego projektu I-net z udziałem INPiSM UJ

16.12.2015
W dniach 2-4 grudnia 2015 r. w Białoruskim Państwowym Uniwersytecie w Mińsku odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu I-net (Internalization Network) realizowanego w ramach grantu finansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.
więcej o Inauguracja międzynarodowego projektu I-net z udziałem INPiSM UJ

07.12.2015
1 grudnia 2015 roku z wizytą w Uniwersytecie Jagiellońskim gościł JE Ambasador Republiki Południowej Afryki w Polsce, pan Simon Jabulani Ntombela. Wizyta rozpoczęła się zwiedzeniem Collegium Maius UJ, a następnie Gościa przyjął JM Rektor UJ, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. W spotkaniu uczestniczyli również prof. dr hab. Bogdan Szlachta oraz dr hab. Robert Kłosowicz, prof. UJ.
więcej o Wizyta JE Ambasadora Republiki Południowej Afryki na Uniwersytecie Jagiellońskim