Wolontariat podczas warszawskiego szczytu NATO

05.02.2016
Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP poszukuje kandydatów na wolontariuszy do obsługi szczytu NATO, który odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 roku w Warszawie
więcej o Wolontariat podczas warszawskiego szczytu NATO

06.01.2016
Debata nad przyczynami i następstwami kryzysu na Ukrainie oraz problemy związane z ruchami migracyjnymi – te dwie kwestie zdominowały dyskusję naukową podczas międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się w siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie w dniach 26 i 27 listopada 2015 r.
więcej o Sprawozdanie z międzynarodowej konferencji naukowej: Zagrożenia – wyzwania – szanse bezpieczeństwa europejskiego

Prof. John Mearsheimer na UJ o polityce USA na Bliskim Wschodzie i Ukrainie

22.12.2015
W dniach 8-9 grudnia 2015 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim z wykładami gościnnymi o Bliskim Wschodzie i tzw. kryzysie ukraińskim wystąpił jeden z najbardziej wpływowych teoretyków stosunków międzynarodowych w świecie, prof. John Mearsheimer z Uniwersytetu w Chicago.
więcej o Prof. John Mearsheimer na UJ o polityce USA na Bliskim Wschodzie i Ukrainie

Ogólnopolski sukces Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych

22.12.2015
Z przyjemnością informujemy, że działające w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ po raz 3. otrzymało wyróżnienie w kategorii "Koło Naukowe Roku 2015" w ogólnopolskim konkursie "StRuNa".
więcej o Ogólnopolski sukces Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych

18.12.2015
W obradach udział wzięła delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie Dr hab. Robert Kłosowicz, prof. UJ – Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz dr Piotr Bajor z Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM.
więcej o Integracja europejska Mołdawii i sytuacja geopolityczna w Europie Środkowej i Wschodniej – spotkanie eksperckie w Kiszyniowie z udziałem delegacji WSMiP i INPiSM