Mocarstwa regionalne we współczesnym świecie - seminarium PISM i INPiSM UJ

04.08.2016
18 lipca 2016 r. w Warszawie odbyło się seminarium z Prof. Thomasem Wilkinsem z Sydney University, zatytułowane: "Mocarstwa regionalne we współczesnym świecie".
więcej o Mocarstwa regionalne we współczesnym świecie - seminarium PISM i INPiSM UJ

Nagroda za najlepsze tłumaczenie naukowe dla dra Damiena Thiriet

08.07.2016
Polskie Towarzystwo Socjologiczne rozstrzygnęło 18 czerwca konkurs na najlepsze tłumaczenia naukowych tekstów socjologicznych. Jednym z laureatów został dr Damien Thiriet z Katedry Historii Polskiej Polityki INPiSM UJ.
więcej o Nagroda za najlepsze tłumaczenie naukowe dla dra Damiena Thiriet

Relacja z wizyty prof. Quentina Skinnera na WSMIP UJ

23.06.2016
W dniach 18-20 maja 2016 r. gościem Katedry Filozofii Polityki Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ był profesor Quentin Skinner z Cambridge University i Queen Mary Univeristy College London.
więcej o Relacja z wizyty prof. Quentina Skinnera na WSMIP UJ

25.05.2016
11 maja 2016 r. w Librarii Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego obyło się uroczyste seminarium związane z promocją Jubileuszowej Księgi Nauk Politycznych. Monografia pod redakcją prof. dr. hab. Andrzeja Zięby ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego i stanowi formę uhonorowania najwybitniejszych postaci uniwersyteckiego środowiska nauk politycznych
więcej o Seminarium związane z promocją wydanej z okazji 650-lecia UJ Jubileuszowej Księgi Nauk Politycznych

Artykuł dr. Arkadiusza Górnisiewicza w "History of European Ideas"

21.05.2016
Uprzejmie informujemy, iż w brytyjskim czasopiśmie "History of European Ideas" ukazał się artykuł dr. Arkadiusza Górnisiewicza (Katedra Filozofii Polityki INPiSM UJ) pt. Existentialism as a Political Problem in Karl Löwith's Thought.
więcej o Artykuł dr. Arkadiusza Górnisiewicza w "History of European Ideas"