12.10.2016
11 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Uroczystość otworzył Dyrektor INPiSM Dr hab. Robert Kłosowicz, prof. UJ, który przywitał władze dziekańskie, grono profesorskie, wszystkich pracowników oraz licznie zgromadzonych studentów instytutu.
więcej o Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ

I Jagiellońska Konferencja Bezpieczeństwa

09.10.2016
21-22 września 2016 r. Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizował I Jagiellońską Konferencję Bezpieczeństwa nt. „Meandry współczesnego bezpieczeństwa: między globalizacja a renacjonalizacją".
więcej o I Jagiellońska Konferencja Bezpieczeństwa

01.10.2016
3 października, o godz. 18.15, w TVP 3 Kraków nadany zostanie premierowy odcinek programu o naszym Wydziale pt. "Azymut Kraków" z cyklu "Uczymy rozumieć świat". Głównym adresatem programu jest młodzież z Ukrainy.
więcej o Uczymy rozumieć świat: Azymut Kraków – zapraszamy na emisję programu w TVP 3 Kraków

29.09.2016
W tegorocznej edycji konkursu Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych na najlepszą pracę doktorską z zakresu nauk o polityce I nagrodę zdobyła dysertacja dr. Krzysztofa Tlałki.
więcej o Dysertacja doktorska dr. Krzysztofa Tlałki uznana przez PTNP za najlepszą pracę doktorską 2015 roku

Katedra Unii Europejskiej im. Jeana Monneta dla prof. dr hab. Janusza Węca

26.09.2016
Katedra będzie realizowała projekt pt. European Union in Crisis - What Is Wrong and How to Fix It? (EUCRIS). Projekt ten został bardzo wysoko oceniony przez zespół międzynarodowych ekspertów, uzyskując aż 96 punktów na 100 możliwych do otrzymania.
więcej o Katedra Unii Europejskiej im. Jeana Monneta dla prof. dr hab. Janusza Węca