07.01.2019
- Celem ISAD jest wykształcenie specjalistów rozumiejących wagę problemów współczesnego świata i szukających ich rozwiązania, a także strategów, którzy będą potrafili wdrożyć działania zapewniające właściwe kierowanie działań pomocowych w biedniejsze regiony świata, a przez to także większą stabilizację w stosunkach międzynarodowych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna rekrutację na drugą edycję anglojęzycznych studiów magisterskich dotyczących międzynarodowego bezpieczeństwa i rozwoju

Zmarła prof. zw. dr hab. Maria Borucka-Arctowa

31.12.2018
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 grudnia 2018 r. zmarła prof. zw. dr hab. Maria Borucka-Arctowa, profesor prawa, były pracownik naukowy Instytutu Nauk Politycznych na Wydziale Prawa i Administracji UJ.
więcej o Zmarła prof. zw. dr hab. Maria Borucka-Arctowa

Prasa krakowska w 100. rocznicę odzyskania niepodległości - konferencja naukowa

22.12.2018
Pracownicy Katedry Historii Współczesnej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych brali aktywny udział w zorganizowaniu konferencji naukowej nt.: Prasa krakowska w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, która miała miejsce w listopadzie w Polskiej Akademii Umiejętności.
więcej o Prasa krakowska w 100. rocznicę odzyskania niepodległości - konferencja naukowa

Kryzys imigracyjny w Unii Europejskiej - wykład dr Agnieszki Nitszke

22.12.2018
Polityki uchodźcza i imigracyjna stanowią aktualnie jedną z głównych kwestii w debacie publicznej większości państw europejskich. Polityki te, jak niewiele innych, wzbudzają duże kontrowersje. Dlatego też zapraszamy do obejrzenia wykładu dr Agnieszki Nitszke poświęconego tej ważnej problematyce.
więcej o Kryzys imigracyjny w Unii Europejskiej - wykład dr Agnieszki Nitszke

14.12.2018
W czasie uroczystości zorganizowanej z okazji siedemdziesięciolecia pracy Instytutu Historii Narodowej w Skopju pracownikom Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych wręczony został złoty medal za długoletnią współpracę naukową, tj. organizowanie cyklicznych konferencji naukowych, wydawanie książek i artykułów prezentujących dzieje polityczne, kulturę, język i tradycje Macedonii.
więcej o Medal dla Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych za współpracę z Instytutem Historii Narodowej w Skopju