Prof. dr hab. Piotr Kimla w debacie eksperckiej pt. "Europa wobec wyzwań globalnych"

Prof. dr hab. Piotr Kimla wziął udział w debacie eksperckiej pt. "Europa wobec wyzwań globalnych" w trakcie IX Europejskiego Kongresu Samorządów (Mikołajki 4-5.03.2024 r.). Dyskusja koncentrowała się na wyzwaniach stojących przed Europą takch jak: zmiany klimatyczne, masowa migracja, starzenie się populacji, antagonizmy kulturowe, ograniczenie dostępu do zasobów i surowców, transformacje energetyczne, wojny i konflikty zbrojne, a także rozwój sztucznej inteligencji i postępująca w ślad za nią cyberrewolucja. Zastanawiano się, jakie rozwiązania wobec tych wyzwań zaproponuje Europa? Czy jesteśmy w stanie wypracować wspólną, globalną strategię rozwikłania wydawałoby się nierozwiązywalnych problemów?

Moderator:
Andrzej Bobiński - Dyrektor Zarządzający Polityka Inside, Polska

Paneliści:
Paweł Szefernaker - Poseł, Sejm RP, Polska
Krzysztof Bosak - Wicemarszałek Sejmu RP, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Polska
Konrad Gołota - Szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Cyfryzacji, Polska
Piotr Kimla - Profesor, Uniwersytet Jagielloński, Polska
David Chalmers - brytyjski polityk, Wielka Brytania
Konrad Raczkowski, Prorektor, Profesor, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Polska