Wyróżnienie Uniwersytetu Dzieci dla dr Edyty Chwiej

Jest nam miło poinformować, że Fundacja Uniwersytet Dzieci wręczyła nagrody i wyróżnienia wykładowcom, autorom scenariuszy lekcji, filantropom i wolontariuszom za pracę na rzecz dzieci. Z przyjemnością informujemy, że wśród wyróżnionych osób znalazła się dr Edyta Chwiej. Wyróżnienie w kategorii „Autor scenariusza lekcji” zostało przyznane za scenariusz lekcji dla uczniów klas V-VIII pt. „Dlaczego ludzie opuszczają swoje domy”.
Dr Edyta Chwiej jest adiunktem w Katedrze Stosunków Międzynarodowych i Polityki Zagranicznej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych kierowanej przez prof. dr. hab. Roberta Kłosowicza. Jej zainteresowania badawcze dotyczą m. in. procesów demograficznych zachodzących we współczesnym świecie i ich skutków. Współpracuje z Uniwersytetem Dzieci od 2019 r., kiedy to w ramach kierunku Nauka do Kwadratu prowadziła wspólnie z prof. Adrianem Tyszkiewiczem z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego i dr Małgorzatą Kułakowską z Zakładu Metodologii i Teorii Polityki warsztaty dla młodzieży pt. „Migracje ludzi”.
Serdecznie gratulujemy Pani Doktor i życzymy kolejnych sukcesów!