Jagiellonian Space Studies Task Group

Uprzejmie informujemy, że w naszym Instytucie działają studenckie warsztaty badawcze zajmujące się problematyką eksploracji i eksploatacji przestrzeni kosmicznej z punktu widzenia nauk politycznych. Studenci w ramach warsztatów zajmują się analizą tego w jaki sposób zwiększająca się skala wykorzystania przestrzeni kosmicznej wpływa na "ziemskie" sprawy ludzkości. Grupę interesują wszystkie perspektywy badawcze nauk politycznych i nauki o bezpieczeństwie, od analizy stereotypów, roli mediów i przestrzeni informacyjnej, poprzez gospodarkę światową, problemy polityczne (wewnętrzne i międzynarodowe), do tematyki związanej z bezpieczeństwem międzynarodowym i narodowym poszczególnych państw.

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu, który w założeniu ma prowadzić publikowania przez studentów wyników ich badań, jest dr hab. Marek Czajkowski, prof. UJ.

Dalsze szczegóły w załączonej ulotce. Zapraszamy do kontaktu, chętnych do współpracy prosimy o bezpośredni kontakt z dr. hab. Markiem Czajkowskim, prof. UJ pod adresem: marek.czajkowski@uj.edu.pl

Jagiellonian Space Studies Task Group - ulotka - informacje rozszerzone

Data opublikowania: 03.11.2021